טיפים לשילוח נכון – אימפריה שילוח בינלאומי

אחד היתרונות (ואולי הגדול ביותר) של "אימפריה שילוח בינלאומי" הינו בהתמחות שלנו בתחום RELOCATION ובמיוחד בנושא של תושבים חוזרים ועולים חדשים וכך יכולים אנו להעניק ללקוחותינו מניסיוננו רב השנים, שירות מקסימלי.

שילוח מטען הוא לא רק אריזה אלא כל מה שצריך לדעת אודות המעבר הן בחו"ל ובמיוחד בארץ לאור חוקי המכס, חוקים בינלאומיים, אמנות, זכויות תושבים חוזרים ועולים חדשים וכל התנהלות השילוח.

שילוח בינלאומי

 מספר טיפים חשובים לקראת המעבר:

 1. מומלץ לתכנן איתנו את שילוח המטען על מנת שיגיע בתאריכים "נכונים". ישנם תקופות רבות בשנה ותאריכים מסוימים שכאשר המטען מגיע בהם, תיאלץ לשלם דמי אחסנה + דמי השהייה ועלויות נילוות שונות עקב אותן תקופות. אי לכך מומלץ לתכנן עם מומחי "אימפריה – שילוח בינלאומי" את הזמן הנכון לשילוח המטען.
 2. לתושב חוזר, יש רשימה ארוכה של חפצים הפטורים ממכס אך באותו הזמן קיימת גם רשימה של חפצים שאין עליהם זכויות. רצוי להתעדכן איתנו. יש מקרים שחפצים אלה שאינם נמצאים ברשימת הפטור אך לאור סיווג נכון שלהם, ניתן לקבל עליהם פטור. דוגמא: ריהוט גינה (אין לגביו זכויות פטור לכן צריך לשלם מיסים). במידה וריהוט זה יכול להיחשב גם כריהוט ביתי אנו נסווג אותו בהתאם ונחסוך לכם עלויות מכס מיותרות. יש עוד דוגמאות רבות שנוכל לחסוך לכם כסף.
 3. חוזר ללא בן/בת זוגך? חשוב מאוד לדעת איזה מסמכים יש להביא. לבד לא תוכל לשחרר את המטען !! אנא צור קשר עם יועצי אימפריה לקבל הדרכה מראש.
 4. המכס לאחרונה מערים קשיים על יבוא של מוצרי חשמל המונעים בגז. מומלץ לא להביא פריטים אלה (לקבלת רשימה מדויקת מאיתנו, אנא צרו קשר) אחרת כל המטען "ייתקע" במכס עד שתקבלו אישור ממכון התקנים (וזה יכול לקחת הרבה זמן, כסף וריצות מיותרות).
 5. במידה ואתה שולח בנוסף לחפצים האישיים שלך גם ציוד עסקי לדוגמא, או ציוד שלא נחשב כאישי, אנא קבל מאיתנו הוראות מיוחדות לאריזת המטען שלך. תלוי בסוג החפצים. ככלל, חשוב לארוז בנפרד ובנוסף רצוי לקבל מאיתנו הדרכה לגבי מיקום חפצים במכולה וזאת משתי סיבות: א. אולי יהיה צורך לעשות שחרור נפרד. ב. אולי תהיה בדיקת מכס.
 6. כלי עבודה (הנישאים ביד) עובדים טוב בארץ עם שנאי (טרנספורמטור), מותר לתושב חוזר להביא עד ערך של 1,650.00$ בפטור מלא.
 7. אנא בדוק עם המומחים שלנו האם וכיצד יעבדו בארץ המוצרים הבאים: מערכות סטריאו, מיקרוגל, מנורות פלורסנט, מנורה רגילה, BBQ, תנור גז או כל מוצר עם גז של חו"ל ומוצרים נוספים (בישראל ובארה"ב למשל משתמשים בגז שונה). לא תמיד כדאי להביא רק בגלל שזה נמצא כבר בבית. מוצרים אלה יכולים להוות בעיות בכניסה לישראל (במכס) ו/או בעיות בטיחותיות.
 8. יצוא חוזר – ישראלי ששלח לחו"ל מטען ורוצה עכשיו להחזירו לישראל, יכול לקבל פטור על החפצים שהוא מחזיר רק בתנאי שיציג את "רשימון היצוא" של המטען שיצא מהארץ. במידה ובידך רשימון זה, תוכל להביא את כל המוצרים הרשומים ברשומון הנ"ל +  מוצרים וחפצים הנמצאים במסגרת זכויות הפטור שלך, כתושב חוזר, ולו גם אם יש כפילות ביניהם!
 9. אמנות בינלאומיים  ומסמכים – במקרים מסוימים, קיימת אפשרות להביא יותר ממוצר אחד ועדיין לא לשלם עליו מכס. לישראל הסכמים בינלאומיים המאפשרים להביא ארצה כפילות של מוצרים ועדיין לא לשלם עבורם מכס (גם אם אין עליהם זכויות פטור), מסמכים אלה כגון: EURO 1 (למוצרים מאירופה), או CERTIFICATE OF ORIGIN (למוצרים מארה"ב) מאפשרים לך ליהנות מהטבות אלה – נשמח לבקש עבורך מסמכים אלה או להדריך אותך כיצד לקבלם. 
 10. רשימת המטען חייבת להיות מסודרת על מנת למנוע בעיות במכס.
 11. אופניים – לאור ניסיונות של ישראלים רבים להערים על המכס בהבאת אופניים חשמליים כאשר הם מצהירים כאילו בתום לב על "אופניים רגילים". ברוב המקרים בהם יש אופניים במטען, המכס רוצה לבדוק (בדיקה כזאת יכולה לעלות ממאות ₪ ועד אלפי ₪). אנא התייעץ איתנו כיצד להביא אופניים ולהימנע מבעיות עם המכס (לנו יש את הפיתרון).  
 12. רשימת חפצים שאסור לשים במטען:
  1.  כלי נשק.
  2. צמחים ו/או זרעים.
  3. קופסאות תרסיס (ספריי) – לחץ
  4. אוסף בולים, מטבעות או כל אוסף בעל ערך גבוה.
  5. משקה אלכוהולי – ניתן לשלוח אך מאוד לא מומלץ (רק במטען יד נלווה). במידה ואתם שולחים כמות, יש להוציא רישיון ואישור מהרשויות בישראל.
  6. ציוד לשידור (כולל ווקי טוקי) – מצריך הוצאת רישיון מוקדם.
  7. מצרכי מזון בכמות מופרזת.
  8. מסמכים וניירות ערך, מסמכים הקשורים לשחרור המטען (קבלות של מוצרים וכו').
  9. תכשיטים יקרי ערך.
  10. פריטים דליקים.
  11. חומרי בנייה, חומרי גלם.
  12. נוזלים בבקבוקי זכוכית.
  13. סמים או כל חומר אסור אחר.
 13. לכל משלוח יש הוראות ספציפיות הקשורות לטיב המשלוח  ולארץ המוצא – אנא צור קשר עם "אימפריה" לקבלת הדרכה.
 14.  ביטוח ימי:
  1. כיסוי הכי רחב ALL RISK בתנאי שחברת השילוח אורזת את מטענך.
  2. כיסוי חלקי TOTAL LOSS אם אתה אורז בעצמך את המטען.

שים לב שתקבל את הכיסוי הנכון בעלות הנכונה ! (לקבלת המחירים הכי נמוכים הינך מוזמן להיכנס לקטגוריית "ביטוח ימי" שלנו ולהשוות עם כל חברה.

באימפריה, אנו מתחיבים למחיר הנמוך ביותר!!).